İnternetten Para Kazanmak İçin 31 Öneri

internetten para kazanmak istiyorsunuz fakat nereden başlamanız gerektiği hakkında fikriniz yok mu? İnternet’ten gelir elde etmek için sınırsız kaynak ve fırsat bulunmakta. Fakat aklınıza henüz bir fikir gelmediyse, size yardımcı olabilecek aşağıda belirtilen 34 seçeneği değerlendirebilirsiniz. Aşağıda belirtilen seçeneklerle bireysel yollarla para kazanabilir ve adınızı duyurabilirsiniz.

Online Satış Siteleri

Diğer firmaların ürünlerini internet sitelerinde daha yüksek fiyata satabilir ve müşterilerinize direkt olarak gönderebilirsiniz. Bunu yapabileceğiniz sahibinden.com, gittigidiyor.com ve hatta yabancı kökenli eBay gibi siteler size yardımcı olacaktır.

Ambalajlarında yazım hatası veya herhangi bir bozukluk bulunan ürünler içerik olarak sıkıntısız olsalar da daha ucuz fiyatlarda satışa sunulur. Eğer böyle ürünlere sahipseniz bu işten kar edinebilirsiniz.

Eğer etrafınızda hiç kullanmadığınız ya da artık kullanmayacağınız ürünler ya da mallar varsa bunları satışa sunarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca bu seçenek başlamak için iyi bir adım olabilir.

Eğer bilgisayar oyunu, dergi veya plak koleksiyonunuz varsa, bu alanla ilgilenen bir kitle illa ki çıkacaktır. Bunları açık arttırma ile ya da yukarıda belirttiğimiz tarzda siteler yoluyla satışa çıkarabilirsiniz.

Satış Ortaklığı

Kendi web sayfanız üzerinde diğer insanların ya da şirketlerin ürünlerini reklamlar veya bağlantılar yoluyla tanıtarak reklam için iyi miktarda komisyon alabilirsiniz. Tabi bunun için öncelikle bir web siteniz olması daha sonrada bu sitenin belli bir ziyaretçi oranına sahip olması şart.

E-posta pazarlama listesi oluşturun ve kaliteli bilgi arayışındaki insanlara üyelik önerisinde bulunun. Elinizdeki pazarlama tekniklerini satışa sunarak bundan gelir elde edebilirsiniz.

İlgili bir ürünün linkini forumlardaki imza bölümüzde paylaşın.

Kendi videolarınızı YouTube üzerinden yayınlayabilir ve Google Adsense yardımıyla da videolarınızın görüntülenmesi üzerinden gelir sağlayabilirsiniz. Günümüzde YouTube kanalları izlenme ve tıklanma oranına bağlı olarak oldukça fazla para kazanabilmekte. Eğer bu alan ile ilgiliyseniz bu fırsatı kaçırmamalısınız.

Yazma

Eğer belli bir konu hakkında deneyimli ve bilgiliyseniz kendi blog sayfanızı oluşturarak bu bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Günümüzde bu işi profesyonel olarak yapan pek çok blog yazarı bulunmakta. Eğer nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız WordPress ya da Google’ın blogger.com’unu deneyebilirsiniz.

Günümüzde pek çok insanın kendi kişisel web sayfası var fakat bu siteleri pazarlama amaçları için kullanmak adına yeterli bir içeriğe sahip olmak gerekir. Eğer yazma konusunda iyiyseniz ilgili siteler yoluyla bu yeteneğinizden kar edebilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Web Sayfaları

WordPress blog kullanımında başı çeken ve eklenti arayışında olan pek çok kullanıcıya sahip olan bir içerik yönetim sistemidie. Bir eklenti tasarlayarak önce ücretsiz bir sürüm paylaşabilir sonrasında ise sabit bir ücret karşılığında bu eklentiyi ekstra özellikleri ile pazarlayabilirsiniz.

Eklentiler gibi temalar da kullanıcıların sayfalarını daha şık ve kullanışlı bir hale getirmek için arayış içerisinde oldukları alanlardan biridir. Temalar, eklentilere kıyasla daha yüksek bir ücret talep eder fakat bunları oluşturmak için tasarım ve kod bilgisine sahip olmanız gerekecektir.

İnternet kullanıcılarının pek çoğu kendi sitelerini kendileri düzenlemezler. Yapacakları değişikliklerin çoğu dış Css ve Html kodlamayı bilen başkaları tarafından gerçekleştirilir. Sizde Css ve Html öğrenerek bu kişilerden biri haline gelerek becerilerinizi konuşturabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Web sayfası tasarımları oldukça iyi gelir getiren bir alandır. Eğer bu konuda herhangi bir uzmanlığınız varsa önceki çalışmalarınızı kullanıcılara sunarak onlara web sayfası tasarımı hizmeti sunabilirsiniz.

Bu seçenek de online alanda para kazanmak için oldukça iyi bir yol. Mevcut bir web sayfası satın alarak içine makul ve değerlenebilecek içerikler katarak daha fazla bir bedel ile tekrar satışa sunabilirsiniz.

Bu seçenek web sayfası satışıyla benzerdir fakat domain yani alan adı satımında web sayfası yoktur. Satacağınız şey sadece bir isim olacağından düşük fiyata iyi ve popüler bir alan adı bulmaya özen gösterin. Buna ihtiyaç duyan bir kesim sizinle illa ki iletişime geçecektir.

Web sayfalarının listesinin bulunduğu bir web sayfası edinerek reklam ücreti alabilirsiniz.

Fotoğrafçılık

Fotoğraf çekmeyi seviyor musunuz? O zaman sadece etkileyici resimler çekmekle kalmayın ve bunları satışa sunun. Bu görsellerden kazanacağınız gelir sizi şaşırtabilir. Fotoğrafların satışı için iStock ve Shutterstock başlıca kaynaklardandır.

Piyasada kendi fotoğraflarını düzenleyemeyen pek çok bahtsız insan bulunmakta. Küçük bir ücret karşılığında bu insanlara yardımcı olabilirsiniz.

Bilgisayar Oyunları

Eğer online oyunlarla ilgileniyorsanız ve takas edebileceğiniz sanal öğeleriniz varsa bu parçaları gerçek para karşılığında diğer oyunculara satabilirsiniz. Örneğin Knight Online ya da League of Legends gibi online alanda oynanan oyunlarda geliştirilmiş hesaplar ve karakterler satışa sunulabilmektedir.

Bu alana her zaman ihtiyaç duyulmuştur. Eğer sorunlu ve hatalı bir oyun varsa bunu piyasaya süremezsiniz. Fakat bu oyunları test ederek varsa mevcut hataları oyun üreticisine belirtebilir ve karşılığında da para kazanabilirsiniz!

Eğer bilgisayar oyunları ve programlama ile ilgileniyorsanız bu iş tam size göre. Tabii bu iş sıkı bir çalışma gerektiriyor. Fakat bu işin sonunda alacağınız ücret oldukça memnun edici olacaktır.

Bazen bir oyunu tekrar tekrar oynamak istersiniz. Böylece oyun hakkındaki her şeyi bildikten sonra bu bilgi ve birikimlerinizi diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz. Oyun üzerine yol gösterici bir yazı yazabilirsiniz ve bunları oyunu oynayacak diğer kullanıcılara pazarlayabilirsiniz.

Diğer

Bu seçenek diğerlerine kıyasla daha sıkıcı olabilir. Fakat şirketlerin çeşitli anketlerini online olarak doldurarak para kazanabilmeniz de mümkün. Öncelikle başka bir e-posta adresi edinmeniz gerekebilir çünkü bu anketlerden sonra pek çok sayıda e-posta alabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken diğer insanların sizin gönderdiğiniz bağlantıyı kullanarak ilgili siteye üye olmaları. Böylece referans sahibi olarak makul bir ücret alabilirsiniz.

Anketlerde olduğu gibi tek yapmanız gereken sıkılana kadar farklı sitelerin linklerine tıklamanız. Her tıklama başına küçük miktarda bir ücret alacaksınız. Bunu tek başınıza yapmanız çok bir anlam ifade etmez. Bir ortaklık süreci dahilinde geçerli olacaktır.

Pek çok şirket ürünlerinin ücretsiz örneklerini dağıtmaktadır. Bunları ürünün asıl fiyatında ya da daha düşük fiyata pazarlayabilirsiniz.

Evet, bu kısımdaki maddelerin diğerlerine oranla sıkıcı olduğu doğru. Tek yapmanız gereken şey size verilen verilerin çeşitli alanlara ve sistemlere girişini yapmak.

Görüldüğü üzere online mecralardan, dijital medyadan ve internetten para kazanmak oldukça mümkün. Yeteneklerinizi ve hayalgücünüzü birleştirerek sizde bu maddelerden biri veya birkaçı ile ilgilenebilirsiniz. Böylelikle kendinize direk veya ek olarak gelir sağlayabilirsiniz.

Markalaşma, Girişimcilik, Motivasyon ve Pazarlama yazılarım. İletişim için: http://bit.ly/ersintat

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store